Bol to moment hrôzy, ale duchaprítomný Duda včas vytiahol Škrtelovi zapadnutý jazyk

BANGKOK – Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel prežil v nedeľňajšom finálovom dueli Kráľovského pohára (King’s Cup) 2018 v thajskom Bangkoku proti domácemu tímu chvíle hrôzy.

Tridsaťtriročný stopér Fenerbahce Istanbul dostal v 27. min po centri Chanathipa Songkrasina tvrdý zásah loptou do tváre a bezvládne spadol na zem. V tej chvíli duchaprítomne zareagoval Ondrej Duda.

Okamžite mu vytiahol zapadnutý jazyk a spriechodnil dýchacie cesty. Na pomoc mu pribehol aj Erik Sabo. Škrtela sa následne ujali lekári, po dlhšej prestávke „prišiel k sebe“ a napokon pokračoval v zápase. V 73. min prepustil miesto na trávniku Milanovi Škriniarovi. Slováci nakoniec triumfovali 3:2 a stali sa víťazmi turnaja.

„Nastala taká situácia, že ho loptou trafili priamo do tváre, na chvíľku bol omráčený. Chlapci sa trochu zľakli, lebo mu išli hneď pomáhať, kým si mysleli, že je v bezvedomí,“ povedal lekár tímu SR Ján Baťalík a pokračoval: „My sme tam dobehli za chvíľku, hneď sme s ním komunikovali. Najskôr komunikoval len očami, ale dýchal a postupne sa dostal do plného vedomia, takže nebol v bezvedomí, ale aj tak sme ho sledovali prakticky celú noc.“

Kapitán Škrtel napokon na ihrisku bol do 73. min, keď ho nahradil Milan Škriniar. Podľa Baťalíka nebol dôvod na Škrtelov predčasný odchod už v prvom polčase. „Nebol dôvod ho v tej chvíli vystriedať. Ak by bol, určite by sme ho vystriedali. Martin sa hneď cítil dobre; komunikoval a povedal mi, že je v pohode. Ja som mu povedal, že v okamihu, keď bude pociťovať nejakú zmenu alebo čokoľvek, tak ho okamžite striedame. On sa vrátil do zápasu a pokračoval. Dnes ráno bol v pohode. Sledovali sme mu ešte zrenice a všetky tie neurologické veci sú v pohode,“ povedal lekár tímu SR Ján Baťalík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *