O lige po lige: Pán Rossi, nejde o život!

Touto vetou v angličtine taliansky tréner Marco Rossi ukončil svoje hodnotenie zápasu Dunajská Streda – Slovan, v ktorom jeho zverenci prehrali 0:1 a druhé miesto v tabuľke prenechali práve bratislavskému klubu.

Rossi opäť nezaprel svoj taliansky temperament. Ani zhruba dvadsať minút po záverečnom hvizde nedokázal skrotiť svoje emócie a z tlačovej konferencie spravil vlastnú šou. Viacerí v miestnosti sme sa pousmiali, lenže to, čo povedal do éteru, nie je na smiech. Také veci sa nehovoria do vetra a 53- ročný človek by už mal vedieť vážiť svoje slová.

Futbal je stále len hra a nemalo by v nej ísť o život. Rossimu sa nedá uprieť obrovská zaangažovanosť, s akou sa vkladá do každého zápasu. Neustále kričí na svojich zverencov, pobehuje v technickej zóne a diskutuje so štvrtým rozhodcom aj po správnom verdikte. Lenže ani prehra vo futbalovom stretnutí či prípadné premrhanie veľkej šance na pohárovú Európu nie sú hodné takého zúfalého činu, akým bezpochyby je samovražda.

Marco Rossi týmto svojím vyhlásením možno ešte tromfol kormidelníka Trnavy Nestora El Maestra, ktorý po semifinálovom vypadnutí Spartaka so Slovanom zo Slovnaft Cupu hovoril lámanou slovenčinou o malom, nezaujímavom, nedôležitom pohári. Verme, že podobne ako rodák z Belehradu, aj rodák z Druenta iba trochu zveličoval alebo sa v cudzej reči zle vyjadril…

Marco Rossi je dobrý tréner, takticky výborne podkutý, aj tú angličtinu ovláda obstojne. Ale mal by celkovo pouvažovať nad tým, či na tlačových konferenciách volí vhodné slová. Naposledy po prehre so Slovanom hovoril aj o tom, ako DAC nemôže súperiť s bratislavským klubom, ktorý má k dispozícii oveľa viac financií a silnejší káder. Tým však akoby nechtiac poprel základné hodnoty, o ktoré ide v športe. Snažiť sa byť lepší, silnejší, rýchlejší ako súper…

Napokon, čo iné robili jeho zverenci na trávniku? Na trávniku bojovali, mali viac z hry, v závere takmer vyrovnali, keď nastrelili žrď i brvno. Napriek tomu, že nastúpili bez dvoch kľúčových futbalistov (stopér Tomáš Huk, špílmacher Zsolt Kalmár) podali výkon, za ktorý ich pochválil aj tréner hostí Martin Ševela a priznal, že jeho tím mal šťastie. Dunajskostredčania ukázali (nielen fanúšikom, ale snáď aj svojmu trénerovi), že i so Slovanom sa dá hrať a súperiť. Iba dvojbodový rozdiel v tabuľke je toho dôkazom.

Získajte viac informácií o Majstrovstvách sveta 2018, obraťte sa na náš blog asi na Futbalove Dresy MS 2018 pre deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *