ktorá prišla do Južnej Dres luka modric Afriky na 11

Po štyridsiatich minútach zvíťazil Austrálčan Josh Kennedy o víťazstvo 1: 0 nad Dánskom v utorok.

Zdá sa, že Kennedy v Japonsku stratil šancu, keď krížový kríž viedol k nebesu, ale najrýchlejšie reagoval, keď lopta klesla a strelil brankár Stephan Anderson.

Austrália bola prvá krajina, ktorá prišla do Južnej Dres luka modric Afriky na 11. júna – 11. júla medzinárodnej futbalovej výstavy a úspech prišiel po týždni tréningu na severnej škole v Johannesburgu.

Socceroos má ťažké prvé prekážky, ktoré by mali vyčistiť v troch šampiónoch Nemecka, Ghany a Srbska, zatiaľ čo remíza bola mierne priateľšia dánskemu tímu zoskupenému s Holandskom, Kamerunom a Japonskom.

Tisíce školákov, ktorí fúkajú plastové trúby vuvuzela, vytvorili živú atmosféru v malebnom prostredí na predmestí na západnom okraji Johannesburgu.

Ale bezradná prvá polovica sa ukázala menej vzrušujúca s malými šancami, ktoré vytvoril jeden z dvoch družstiev v prvom z dvoch vykúrení na juhoafrickom území, pričom Austrália sa stretla s USA a Dánsko si v ten istý deň prehralo Južnú Afriku.

Zápas tímu Liverpool Daniel Agger dal Socceroos skorý výkrik s voľným kopom, ktorý nebol ďaleko od cieľa, aj keď sa Mark Schwarzer opäť presunul na svoj cieľ rýchlo na pokrytie.

Nedostatečný austrálsky súhlas Schwarzera z UEFA League Fulham detský futbalový dres ponúkol Dánom polovicu šancu, ktorá bola odmietnutá ako slabá kontrola, ktorá zvrhla kapitána Jon Dahla Tomassona.

Holandský tréner Pim Verbeek bol rozhnevaný bojom o niektoré Socceroos v nedávnom priateľskom víťazstve v Melbourne nad Novým Zélandom a divoká výzva Luke Wilkshire nebude zlepšovať jeho náladu.

Kapitán Lucas Neill prišiel najbližšie k umiestneniu Austrálie do polčasu, keď jeho strela po bránkovisku vyletela tesne mimo cieľa v jasných a teplých jesenných podmienkach.

Christian Poulsen priniesol najlepšie z Schwarzera do 12 minút do druhej polovice s silným rozbehom brankára, ktorý dobre vykopal predtým, ako bol loptu vyčistený.