Bolo to pozoruhodne úspešná Nemecko Futbalove Dres MS 2018 kampaň pre Bert van Marwijk zatiaľ

Po Uruguaji, Taliansku, Nemecku, Brazílii, Anglicku, Argentíne a Francúzsku sa ôsma krajina v nedeľu zúčastní výlučnej skupiny krajín, ktoré získali víťazstvo vo Svetovom pohári. Otázkou je, či to bude Holandsko alebo Španielsko.

Holandsko bude hrať na svojom treťom finále na Svetovom pohári, pretože v rokoch 1974 a 1978 prehralo predchádzajúce dva. Oba tieto finále sa odohrali proti príslušným hostiteľským krajinám, čo je problém, ktorému nemusia holandský tentoraz čeliť.

Bolo to pozoruhodne úspešná Nemecko Futbalove Dres MS 2018 kampaň pre Bert van Marwijk zatiaľ, keď vyhrali všetky svoje zápasy v kvalifikačnom kole predtým, ako si udržali 100-percentný rekord v Južnej Afrike.

Holanďania, ktoré v predchádzajúcich šiestich zápasoch obklopili šťastie, porazili Dánsko, Japonsko a Kamerun v skupinovej fáze predtým, ako vyhrali víťazstvo 2-1 na Slovensku v šestnástom kole. Brazília bola potom odložená 2-1 po prvom vystúpení a Uruguaj porazil 3-2 v semifinále.

Wesley Sneijder je bezpochyby mužom turnaja pre Holandsko, ktorý dosiahol päť gólov. On a Arjen Robben vytvorili väčšinu nebezpečenstva vpred, za pomoci oddaného Dirka Kuyta.

Na políčku sú Holanďania späť Nigel de Jong, ktorý bol pozastavený na semifinále. To isté platí aj pre Gregora van der Wiel.

Španielsko nikdy nedosiahlo finále majstrovstiev sveta až do tohto roka, ale zdá sa, že je na turnaji aj po víťazstve v majstrovstvách Európy v Rakúsku a Švajčiarsku pred dvoma rokmi.

A to bolo proti Švajčiarsku, že Španielsko utrpelo šokujúce 1-0 porážku v otvárači turnajov. Ale víťazstvo nad Hondurasom a Chile bolo pre mužov Vicente del Bosque dostatočné na to, aby zabezpečili prvé miesto vo svojej skupine.

Portugalsko bolo potom porazené o 1-0 a Paraguaj čelil rovnakému osudu vo štvrťfinále. Druhá polovica hlavičky obrancu Carlesa Puyola viedla Španielsko za semifinále v Nemecku.

Veľa očí bude mať španielska hviezda Xavi, ktorá sa stala najlepším hráčom na turnaji Euro 2008 a má za cieľ opäť urobiť to v Južnej Afrike. David Villa medzitým súťažil so Sneijderom na zlatú obuv. Aj on dosiahol päť gólov.

Španielsko je stále bez Raul Albiol, ktorý sa zranil skôr v tomto turnaji. Ďalších 22 hráčov je všetko fit a k dispozícii.

História neponúka nič, na čo by sa hráči mohli Lacne Futbalové dresy MS 2018 pre deti spoľahnúť. Z predchádzajúcich deviatich stretnutí každá strana vyhral štyri a jedna hra skončila nerozhodne. Zatiaľ čo sa dve európske mocnosti stretli v kvalifikačnom systéme Euro 1984 – keď Španielsko postupovalo – tímy sa nikdy nesetkali na finálovom turnaji.

Finále Svetového pohára 2010 sa koná na štadióne v Johannesburgu Soccer City s startom o 20:30 miestneho času. Rozhodca pre tento zápas je Howard Webb z Anglicka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *